Inteligentny dom

Wieczorem naciskając jeden przycisk, możesz uruchomić scenę świetlną, która stworzy idealny nastrój podczas przyjmowania gości lub seansu filmowego. Pod nieobecność mieszkańców Twój dom symuluje obecność załączając oświetlenie w sposób zapamiętany – uczy się Twoich ruchów.

Dzięki inteligentnym przyciskom, w każdym pomieszczeniu mierzona jest temperatura, przez co w bardzo łatwy sposób można utrzymać zadaną temperaturę, czyli wybraną przez Ciebie temperaturę pomieszczeń. To Inteligentny Dom przez cały okres grzewczy zapewni Ci komfortową temperaturę w ciągu dnia, a w nocy obniży ją, aby zapewnić lepszy sen, a także oszczędność energii cieplnej.

Kiedy przełączysz swój Dom w tryb LATO, automatyka zapewni sterowanie klimatyzacją w celu schłodzenia pomieszczeń do zadanej temperatury i zasłoni rolety, aby pokoje nie nagrzewały się. Dzięki integracji klimatyzacji z automatyką budynkową w odpowiednim momencie otrzymasz SMS bądź e-mail z ostrzeżeniem o brudnych filtrach, awariach, zbliżającym się terminie przeglądu.

Za pomocą zewnętrznych czujników oraz stacji pogodowej Twój Dom wie, kiedy włączyć oświetlenie dekoracyjne, podświetlające krzewy. Sterowanie podlewaniem ogrodu odbywa się na podstawie harmonogramów oraz informacji z czujnika deszczu czy wilgotności gleby. W każdej chwili możesz zmieniać parametry dzięki prostej w obsłudze aplikacji zainstalowanej na telefonie czy tablecie. Czujnik zmierzchu pozwoli włączyć oświetlenie podjazdu, gdy otworzysz bramę wjazdową.

Bezpieczeństwo zapewni Ci instalacja alarmowa połączona z Inteligentnym Domem. Gdy alarm zostanie zazbrojony, np. z telefonu czy tabletu umieszczonego na ścianie w holu, w całym domu wyłączą się światła, temperatura zostanie obniżona, a rolety się zamkną. Gdy w domu pojawi się alarm włamaniowy, wszystkie światła w domu jak i na zewnątrz zaczną pulsować, a Ty otrzymasz powiadomienie SMS / e-mail. Po rozbrojeniu alarmu temperatura wróci do trybu Komfort oraz włączą się wybrane punkty świetlne, jeśli jest już ciemno.

Jeśli nadal nie czujesz się bezpiecznie możesz zainwestować w monitoring terenu zewnętrznego. Dzięki temu możesz obserwować swój dom z każdego miejsca, jeśli masz dostęp do internetu.

 

Oczywiście to nie wszystkie możliwe scenariusze czy funkcje Inteligentnego Domu. Ograniczeniem jest tutaj jedynie wyobraźnia.