Fotowoltaika
dla instytucji

Szukasz skutecznego rozwiązania, by obniżyć koszty utrzymania obiektu użyteczności publicznej, który znajduje się pod Twoją pieczą? Interesują Cię odnawialne źródła energii, jednak do tej pory żadne rozwiązanie nie przykuło Twojej uwagi na dłużej?

W Steromika Sp. z o.o. polecamy technologię, która nie tylko pozwoli Ci zapanować nad aktualnym budżetem, ale również poczynić długofalowe oszczędności. Co więcej, wpłynie pozytywnie na wizerunek instytucji i sprawi, że będzie ona przedstawiania w korzystnym świetle. Odpowiedzią na Twoje poszukiwania jest: fotowoltaika!

Zamień energię płynącą ze Słońca w prąd, dzięki któremu podgrzejesz wodę, zasilisz system ogrzewania, czy klimatyzacji oraz inne niezbędne sprzęty w budynku. Możesz obniżyć bieżące wydatki na energię elektryczną do nawet 90%!

Nasza misja

W STEROMIKA Sp. z o.o. dążymy do tego, by w społeczeństwie rosła świadomość ekologiczna. Dlatego dzielimy się z klientami naszą wiedzą na temat alternatywnych źródeł energii oraz proponujemy im nowe technologie, które mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Nieustannie się rozwijamy, by proponowane przez nas rozwiązania spełniały oczekiwania klientów z różnych sektorów.

Jak działamy?
Usługi dostosowane do potrzeb instytucji

Usługa
Dopasowanie instalacji do indywidualnych potrzeb
W STEROMIKA Sp. z o.o. zanim przystąpimy do opracowania rozwiązania, przeprowadzamy wizję lokalną oraz skupiamy się na poznaniu realnych potrzeb oraz możliwości finansowych klienta. Opracowujemy również symulacje uzysku energetycznego oraz finansowego i tworzymy kalkulacje, dzięki którym wiemy, że przygotowany projekt jest w pełni dostosowany do potrzeb danej instytucji i specyfiki jej funkcjonowania.
Usługa
Gwarantowana dostawę i montaż rozwiązania
Po opracowaniu projektu, zamawiamy niezbędne komponenty i umawiamy się z klientem na dostawę. Dostarczamy pod wskazany adres niezbędne materiały i w ustalonym terminie montujemy instalację fotowoltaiczną. Standardem jest również szkolenie z obsługi. Na systemy udzielamy gwarancji.
Usługa
Opieka posprzedażowa
Nasi klienci pozostają pod stałą opieką doradcy ze Steromiki – otrzymują 3-letni serwis gratis! W przypadku pytań, które pojawią się już na etapie korzystania z instalacji, służymy pomocą. Regularnie wykonujemy również przeglądy instalacji, by zagwarantować klientom wieloletnią, bezawaryjną pracę.

Dla bardziej wymagających
klientów lub klientów wymagających kompleksowej obsługi instalacje fotowoltaiczną możemy rozszerzyć o:

 • Magazyny energii
 • Przydomowe i wolnostojące stacje ładowania
 • Pompy ciepła
 • Elektryczne ogrzewanie (piece elektryczne, maty, promienniki)
 • Kompensacje mocy biernej (kompensatory i baterie kondensatorów)
 • Inteligentne systemy zarządzania energią połączone z systemem SmartHome
 • Włączenie instalacji fotowoltaicznej oraz kompensacji mocy biernej do systemu BMS

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!

Pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie

Skontaktuj się

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową
obsługę klienta w zakresie:

 • dobór odpowiedniej instalacji (mocy, lokalizacji, montaż)
 • bezpłatna wycena
 • wykonanie dokumentacji
 • dostawa, montaż i uruchomienie systemu
 • wsparcie w wypełnieniu dokumentów do operatora energii
 • wsparcie w pozyskaniu finansowania instalacji (kredyty, leasingi)
 • wsparcie w uzyskaniu dofinansowania

Czy wiesz, że chociaż fotowoltaika to inwestycja, to już po upływie od 5 do maksymalnie 8 lat, zacznie przynosić realne korzyści finansowe, a tym samym regularnie zasilać budżet instytucji? Chcesz dowiedzieć się więcej? Umów się na spotkanie z naszym doradcą!

Skontaktuj się

Fotowoltaika
opłacalna inwestycja dla instytucji

W STEROMICE wiemy, że wykorzystanie energii płynącej ze Słońca to ekologiczny i skuteczny sposób, by uzyskać własny prąd i niezależność od zewnętrznego dostawcy. W instytucjach, gdzie głównym wyzwaniem jest zarządzanie budżetem, każda dodatkowa złotówka ma kolosalne znaczenie. Tymczasem przy dobrze dopasowanym projekcie instalacji, fotowoltaika może pomóc obniżyć bieżące wydatki na energię elektryczną do 90%!

Korzyści ekologiczne – buduj pozytywny wizerunek instytucji

Pozyskiwanie energii ze Słońca to ważny krok w stronę ekologii i dobry sposób, by świadomie budować wizerunek instytucji, nad którą sprawujesz pieczę. Decydując się na zasilanie budynku i działających w nim systemów za pomocą instalacji fotowoltaicznej, przyczyniasz się do zmniejszenia emisji CO2 i wykazujesz aktywną troskę o środowisko naturalne. To ważne, jeśli Twoja instytucja utrzymuje się z darowizn oraz prowadzi dialog społeczny – proekologiczne działania pomagają budować jej pozytywny wizerunek!

Fotowoltaika
opłacalne rozwiązanie dla instytucji

Wciąż zastanawiasz się, czy fotowoltaika to korzystne rozwiązanie dla instytucji, którą zarządzasz? Współpracujemy z klientami – Urzędami i szkołami, które zdecydowały się na założenie instalacji. Głównym argumentem była troska o środowisko naturalne i szeroko pojętą ekologię, a kolejnym długofalowe korzyści finansowe.

Współpraca z naszą firmą rozpoczyna się od wykonania wizji lokalnej i poznaniu potrzeb oraz możliwości finansowych klienta. Zanim przystąpimy do opracowania projektu, musimy poznać realne potrzeby danej instytucji, jej system pracy oraz oczekiwania kadry zarządzającej. Ważnym elementem są również symulacje i kalkulacje Dopiero mając wszystkie niezbędne dane, możemy przystąpić do prac nad indywidualnym projektem. Do tej pory nie opracowaliśmy dwóch identycznych rozwiązań, chociaż każdy system ma elementy spójne.

Bardzo cieszy nas, gdy klienci zadowoleni z działania instalacji fotowoltaicznej w swoich instytucjach, decydują się na ich rozbudowę o nowe komponenty. Niezmiennie polecamy SIZE – System Inteligentnego Zarządzania Energią dla firm i instytucji oraz inne rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą!

Nasi partnerzy
Dostawcy komponentów

Kontakt z nami
Siedziba główna: ul. Piotrkowska 107, 97-420 Szczerców
Pełny kontakt